Jdi na obsah Jdi na menu

Chovné klisny

10. 3. 2015

tuffy-a-verca.jpg Masters Tuff Cutie

Paint horse klisna

nar.1997

 

O:Master Touch/Emphasis/

M:Tufs Cutie

 

 

Klisna ve zbarvení dun Tob/Overo úspěšně závodila ve třídách halter,pleasure,horsemanship a hunter under saddle.Klisna je zdravá,velmi talentovaná.Koupili jsme ji však ve vyšším věku a tak byla zařazena do chovu.Ale i  za tu krátkou chvíli nám dokázala udělat na závodech radost.Posléze i v chovu.Dala u nás tři hříbata.

Master Shining Red -  po SR Hollywood Shiner,red overo,1.Místo ve třech letech v halter hřebci a třetí místo color class na Paint show.Prodaný.

Marble Cuti Cat - po Smooth Cool Cat,black overo klisna.V roce a půl 3 a 4 místo ve třídě halter - klisny 1 rok- z jedenácti klisen, dvou letech 1 a 5 -té místo z pěti klisen na Paint show.Klisna je obsedlá,v základním výcviku.Zůstává na ranči.

Falco/zatím pracovní jméno/ šedoplavý hřebeče,jednobarevný po hřebci Poco Hanky Jac  /Modelena Tee/.

p1070876.jpg 

 

 

 

Rozetka

Quarter horse klisna,

buckskin.

O:Invest In A Power /QH /

M:Renomé /A1/1/

 

 

Rozárka u nás dala 5 hříbat.Nejstarší Růžový Panter byl prodaný,mezitím úspěšně jednu sezónu závodil v pleasure a horsemanshipu.Ochotný ,klidný a spolehlivý kůň.

Blues Bugss Bunny- PH palomino solid valach, po Billy Skip Bars,nar.2009,hodný spolehlivý na vyjížďky.V loňském roce poprvé závodil v showmanship ,pleasure,horsemanship.

Mr.Ripley- PH valach,buckskin solid,nar.2010,po Skip Diablo Bar,úžasný charakterní koník,skvělý parťák.Prodaný ke Zlínu.

Billy Pink Adamantic - PH valach- palomino tobiano,nar 2012,po Billy Skip Bars.Obsednutý,v základním výcviku.

 

 

p1070932.jpg

 

 

Roset Sweet Flower -Paint horse klisna po Hanks Peppy Star z matky Rozetka.

 

 

 

 

 

Tato klisna je obsedlá,ale zařazená do chovu.Ve svých dvou letech měla úraz na pravém oku,který byl napoprvé velmi špatně léčen jedním veterinářem.Druhému veterináři už se nepodařilo oko vyléčit docela,ale klisna vidí,má na oku menší jizvu.Klisna nicméně i přes tento handicap vždy skvěle pracovala jak na lonži,tak nastupovala bez problémů na vozík a i pod sedlem byla nesmírně hodná.Odchovala u nás úspěšně své první hříbě,které sama porodila a naprosto skvěle se o ně starala.Je to také klisnička po Billy Skip Bars a je tak nádherná a mazlivá,že jsme se rozhodli si ji nechat.Je prostě úchvatná.

 

 

 

p1210059.jpg

 

 

 KG Genuine Queen -

quarter Horse klisna,ryzka

M.Silra Dream Kitten

O.RDH Genuine Redskin

 

 

Tuto klisnu jsem získala v loňském roce na podzim od naší kamarádky Pavlíny Vokurkové,které tímto moc děkuji.Klisna je z odchovu Karly Gabrielové.V jejím mládí jsem ji moc a moc obdivovala a ani ve snu by mě nenapadlo,že se klisna dostane jednou k námÚspěšně jsme u nás od ní vychovali, vycvičily a prodali její první hříbě- Hollywood Redshine,který je nyní až v Anglii.Hřebeček se velmi snadno cvičil,byl úžasně spolehlivý v terénu od prvního dne kdy jsme na něm vyrazili ven a byl to nepřekonatelný parťák do přírody.Queena je velmi mohutná klisna,ale krásných proporcí a má úžasný pohyb,je to tvrdá klisna,ale moc hodná a klidná.Doufáme že nám dá krásná a skvělá hříbátka.

 

 

p1210045.jpg

 

 

 

 

 

 Quarter horse klisna,ryzka

Shine Zippo Pine

O: You Sonofa Sam

M:Stylish Kind Of Zip

Tuto klisnu jsme také získali od Pavlíny,je to taková malá roztomilá myška,rychlá a obratná.Dala v minulosti asi pět hříbat.Poslední které porodila u Pavlíny byl moc krásný hřebeček,takže jsme natěšení,co se nám podaří odchovat u nás.

 

 

 

p1070918.jpg Rely Nely - quarter horse klisna,ryzka,nar.2003

O:Count Jess /QH/

M: Římanka /A1/1/

 

 

 

 

Tato klisna je naším odchovem.Je to drobnější koník s pěkným a pevným osvalením,kompaktní,zdravá.Je živější povahy,ale i když jsme ji obsedali až v jejích 12-ti letech,byla moc milá a ochotná pracovat.Dala u nás čtyři hříbata- tři jsou prodaní- Mustang,Rely Peri- krásná palomino klisna po invest In Powe ,Nice Shiner Pooch- valach palomino po RG Hollywood Shiner,zůstal u nás zatím jen letos dvouletý hnědák  Rambo také po hřebci SR Hollywood Shiner.Její hříbata mají skvělou povahu a jsou moc hezká.

 

 

 

p1110397.jpg

 

 Scharlota,šimla

sportovní pony,matka Beta.Otec neznámý.

Nar.1998

 

 

Tuto klisnu jsem jako velmi mladou koupili od paní z docela špatných podmínek.Nicméně za těch 14 let co ji vlastním nás nikdy nezklamala.Dobrá matka,zdravá,zdravé odchovy,výborná a spolehlivá do terénu.Kdykoliv si vzpomenem a potřebujeme ji zrovna vzít pod sedlem,tak nás nikdy nezklame.Stále je vitální,v terénu má pěkné pravidelné a spolehlivé chody,pěkný a pohodlný cval.Neleká se ,nikdy nevyhazovala,odvozila spoustu dětí a klientů na výcvik.Její hříbata,která měla převážně s Paint horse hřebcem Skip Diablo Bar dělají radost mnoha majitelům.Jsou to všestranní koně.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hříbata 2016